Az OpenAI $540 millió dolláros veszteséggel zárta a tavalyi évet

Az OpenAI $540 millió dolláros veszteséggel zárta a tavalyi évet

A ChatGPT-ről szinte már mindenki hallott, akinek az elmúlt fél évben volt internetkapcsolata. A szolgáltatás azóta olyan népszerűvé vált, hogy a leggyorsabban növekvő fogyasztói alkalmazás lett a történelemben.

Azonban az OpenAI nemcsak sikereket ért el tavaly, hanem komoly veszteségeket is. A The Information értesülései szerint az OpenAI tavalyi vesztesége $540 millió dollár volt, ami körülbelül kétszerese az előző évinek. Sam Altman, az OpenAI vezérigazgatója szerint legalább $100 milliárd dollár tőkére lesz még szüksége a cégnek a további fejlesztéshez az elkövetkező években.


Hirdetés:



A kiugróan magas veszteség nagy részét maga a ChatGPT rendszer futtatása teszi ki. A ChatGPT egy nagyon bonyolult és erőforrás-igényes mesterséges intelligencia modell, amely rengeteg számítási kapacitást igényel. Egy becslés szerint a ChatGPT használata naponta akár 700 ezer dollárba is kerülhet az OpenAI-nak. Ezenkívül az OpenAI sok pénzt költött arra is, hogy kulcsfontosságú munkatársakat csábítson el más cégektől, például a Google-tól és az Apple-től, akik magas fizetést és juttatásokat kaptak.

Miért van szüksége az OpenAI-nak ilyen sok tőkére a jövőben? Ennek az az oka, hogy az OpenAI célja nemcsak a ChatGPT továbbfejlesztése és elterjesztése, hanem egy sokkal nagyobb és merészebb projekt megvalósítása is: általános mesterséges intelligencia (AGI) létrehozása. Az AGI olyan mesterséges intelligencia lenne, ami olyan okos (vagy okosabb), mint az emberi agy, és képes lenne tanulni és javítani magát. Az AGI megalkotása az OpenAI szerint hatalmas előnyöket jelentene az emberiség számára, de ugyanakkor óriási kockázatokat is rejt magában.

Ehhez azonban rengeteg új adathalmazra van szüksége az OpenAI-nak, amelyek nem érhetők el az interneten. Például olyan adatokra, amelyek az emberi viselkedést, gondolkodást és érzelmeket mutatják be. Ezeknek az adatoknak a beszerzése és feldolgozása nagyon költséges és időigényes feladat. Sam Altman szerint ezért az OpenAI lehet a Szilícium-völgy történetének legtőkeigényesebb startupja. A The Information szerint Altman magánbeszélgetésekben azt jelezte, hogy az OpenAI a következő években akár $100 milliárd dollárt is megpróbálhat felhajtani a befektetőktől.

Borítóképet a Midjourney generálta. Prompt:

/imagine https://s.mj.run/l4B_-71RGI8 photo of a guy talking on a bench in a park --ar 16:9 --v 5.1

Hozzászólás írása

Az Ön email címe nem fog megjelenni. A kötelező mezőket csillaggal (*) jelöljük.