A New York Times új AI eszközei forradalmasíthatják a hírszerkesztést

A New York Times új AI eszközei forradalmasíthatják a hírszerkesztést

A The New York Times bejelentette, hogy belső erőforrásaik között új mesterséges intelligencia eszközöket vezettek be, amelyek segíthetik a szerkesztői munkát. Az újság szerint a hírcsapat tagjai képzést kapnak az AI alkalmazására, melynek célja az írások szerkesztése, információ összegzése, kódolás és akár teljes szövegek generálása.

Belső AI eszközök bevezetése

A The Times egy új, Echo nevű eszközt indított, amely képes cikkek, tájékoztatók és egyéb céges tevékenységek összefoglalására. Az új irányelvek szerint az újságírók Echo-t használhatják javaslatok készítésére, szövegszerkesztésre, valamint promóciós tartalmak és SEO címsorok előállítására. Az eszközök használatára vonatkozó részletes útmutatókat a munkatársak számára kötelezően kiküldött belső anyagok tartalmazzák.


Hirdetés:



AI alkalmazások a szerkesztőségben

A kötelező képzési videóban bemutatott példák között szerepel az AI használata hírespalyák, idézetkártyák és gyakran ismételt kérdések (FAQ) kidolgozására, valamint javaslatok tétele a riporterek számára az interjúk során feltett kérdésekhez egy start-up vezérigazgatója ellenében. Azonban vannak korlátozások is: az AI-t nem szabad cikkek elsődleges vagy jelentős módosítására, fizetős tartalmak megkerülésére, harmadik fél szerzői jogvédelem alatt álló anyagainak bevitelére, illetve AI által generált képek vagy videók címkézése nélkül alkalmazni.

Az emberi tényező megőrzése

Nem világos, hogy a The Times mennyire engedi meg az AI által szerkesztett tartalmak megjelenítését a publikált cikkekben. Az újság korábbi közleményeiben hangsúlyozta, hogy a Times újságírását mindig szakértő újságírók írják és szerkesztik. A generatív AI alapelveket 2024 májusában fogadták el, amelyek szerint az AI csak tájékozott és szerkesztők által felülvizsgált információ kezdete alapján használható.

További AI eszközök és jogi kihívások

Echo mellett a The Times más AI eszközöket is bevezetett, mint például a GitHub Copilot programozási asszisztensként, a Google Vertex AI termékfejlesztéshez, valamint a NotebookLM, a NYT ChatExplorer, az OpenAI nem-ChatGPT API-ja és néhány Amazon AI termék. Ezek az eszközök a cég folyamatosan bonyolódó jogi ügyeiben merülnek fel, különösen az OpenAI és a Microsoft ellen folytatott perében, amelyben a The Times azzal vádolja, hogy a ChatGPT engedély nélkül használta fel tartalmaikat a képzés során.

szovegiras

Hozzászólás írása

Az Ön email címe nem fog megjelenni. A kötelező mezőket csillaggal (*) jelöljük.